Pırlanta Sertifikası

SERTİFİKA NEDİR?

Bir pırlantayı satın almadan önce, tarafsız, profesyonel bir incelemeden geçtiğinin bir kanıtı olarak sertifikasının bir kopyasına göz atmalısınız. 

Sertifika Nedir?
Pırlanta derecelendirme raporu, pırlanta dosyası veya pırlanta kalite belgesi olarak da adlandırılan pırlanta sertifikası bir gemolog ekibi tarafından hazırlanan bir rapordur. Pırlanta eğitimli gözler, kuyumcu büyüteci, bir mikroskop ve diğer endüstri araçları kullanılarak değerlendirilir, ölçülür ve tetkik edilir. Eksiksiz bir sertifikada pırlantanın  boyutları, berraklığı, rengi, parlaklığı, simetrisi ve diğer özelliklerin analizleri bulunur. Ayrıca, birçok yuvarlak kesim  pırlantanın raporunda kesim kalitesi derecesi de belirtilir. 

matpirlanta.com Pırlantaları Sertifikalıdır
matpirlanta.com tarafından satılan bütün pırlantalar matpirlanta.com sertifikası ile satılır. Bu sertifikalar MAT Pırlanta uzman ekibi tarafından özenle hazırlanır. Ayrıca matpirlanta.com pırlantalarından bir çoğu  HRD , GIA, IGI tarafından analiz edilir ve derecelendirilir. Bu kuruluşlar  pırlanta endüstrisinde en çok saygı duyulan laboratuvarlar arasında olup tutarlılıkları ve tarafsız pırlanta derecelendirme sistemleri ile tanınırlar. Bu derecelendirme raporlarına sahip olan pırlantalar, sektörün en çok değer bulan pırlantalarıdır.